Aktorja nga “Vajzat e Diellit” ndahet pas 21 diteve fejes

Posted 2019/07/12 0

Aktorja e njohur turke, Miray Akay, e cila u bë njohur në rolin e “Perit” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, i ka dhënë fund fejesës së saj me aktorin Dogukan Turkyilmaz.

Fejesa e tyre ka zgjatur vetëm 21 ditë, dhe këtë e ka bërë të ditur vetë aktorja Miray.

“Ne nuk mundëm të vazhdonim lidhjen, vendosëm të ndaheshim, por pavarësisht ndarjes, ne ende e duam shumë njëri-tjetrin”, ka thënë ajo para gazetarëve.

Përveç kësaj deklarate, Atay 19-vjeçarja, largoi të gjitha fotografitë nga rrjeti social, Instagram, ndërsa Dogukan Turkyilmaz ende nuk ka bërë asnjë deklaratë.