Më Të Fundit
Martohet në fshehtësi të plotë aktori ynë i preferuar në serialin “Nusja nga Stambolli”!

Martohet në fshehtësi të plotë aktori ynë i preferuar në serialin “Nusja nga Stambolli”!

“Nusja nga Stambolli” ka qenë një ndër serialet më të suksesshme në ekran. Padyshim që kasti i këtij seriali do të mbahet mend gjatë në memorien e shikuesve të serialit……

2019/10/15

Tolgahan lë turqishten pas dore, vazhdon të flasë dhe komentojë shqip në fotot e Almedës

Tolgahan lë turqishten pas dore, vazhdon të flasë dhe komentojë shqip në fotot e Almedës

Almeda Abazi dhe Tolghan janë një çift i njohur tashmë për të gjithë publikun shqiptarë. Ata së fundmi janë bërë prindër dhe duket se po e shijojnë shumë ardhjen e…

2019/10/15

Luftoi sëmundjen për muaj me rradhë! Ndërron jetë “Veterani” i serialeve turke

Luftoi sëmundjen për muaj me rradhë! Ndërron jetë “Veterani” i serialeve turke

Një nga aktorët më të njohur e të talentuar të serialeve turke, ka ndërruar jetë ditën e djeshme në moshën 61-vjeçare. Tarik Unluoglu , njohur ndryshe edhe si veteran i…

2019/10/06

Tolga flet rrjedhshëm shqipen? Këto fjalë të tij do jenë…

Tolga flet rrjedhshëm shqipen? Këto fjalë të tij do jenë…

Është përfolur shumë së fundmi ardhja e Tolgës dhe Almedës në Kosovë. Pasi u bë e ditur arsyeja dhe të gjithë portalet “u qetësuan”, Tolga ‘i ndez’ sërish vetëm me…

2019/10/06

Hande Ercel thyen rekordin e ri krah aktorit Bugra Gulsoy

Hande Ercel thyen rekordin e ri krah aktorit Bugra Gulsoy

Hande Erçel është aktorja që numëron një sërë serialesh të suksesshëm. ne serialet “Perla e zezë”, “Jetë” dhe së fundmi me “Halka”. Aktorja ka njoftuar dje në rrjete sociale se…

2019/09/23

Aktorja e serialit “Hercai” ka një mesazh shumë të bukur për të gjitha gratë!

Aktorja e serialit “Hercai” ka një mesazh shumë të bukur për të gjitha gratë!

Ebru Sahin ose si Rejhan në serialin e shumëshikuar Hercai, ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një mesazh shumë të bukur motivues për të gjitha femrat: “Veproni…

2019/09/23

Nuk do ta besoni sa vjet i ka në jetën reale “Osmani”!

Nuk do ta besoni sa vjet i ka në jetën reale “Osmani”!

Aktori i njohur turk, Nusret Şenay i cili tek ne u bë i njohur ne serialin “Me Fal” me rolin e ‘Osmanit’ kryefamiljari i Kozanëve në serialin turk “Beni Affet”….

2019/09/15

Tuba fotografohet në shopping me Umut Evirgen! I largohen gazetarëve dhe nuk përgjigjen!

Tuba fotografohet në shopping me Umut Evirgen! I largohen gazetarëve dhe nuk përgjigjen!

Tuba Buyukustun dhe Umt Evirgen janë fotografuar në shoqërinë e njeri tjetrit duke bërë shopping në një qendër tregtare të vendit! Një dyshe si ata nuk kalon dot pa u…

2019/09/15

Martohet “Hazani”, pamje nga dasma madhështore

Martohet “Hazani”, pamje nga dasma madhështore

Aktorja e njohur turke i dha fund beqarisë, Deniz Baysal e cila u bë e njohur me rolin e “Hazanit” në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat” mbrëmë i ka…

2019/09/08

Janë më të dashuruar se kurrë! Cagatay Ulusoy shfaqet për herë të parë me të dashurën e tij në krah

Janë më të dashuruar se kurrë! Cagatay Ulusoy shfaqet për herë të parë me të dashurën e tij në krah

Aktori i shumënjohur turk Çagatay Ulusoy është shfaqur për herë të parë pas lajmeve për ndarje, me aktoren Duygu Sarisin. Çifti me sa duket është ende bashkë dhe këto foto…

2019/09/02

Kjo fotografi e Can Yaman nga pushimet është kthyer në sensacionin e Instagramit…

Kjo fotografi e Can Yaman nga pushimet është kthyer në sensacionin e Instagramit…

Can Yaman, aktori i talentuar me origjinë shqiptare njihet nga të gjithë ne falë serialeve “Hëna e plotë” dhe “Një puthje në Errësirë” si dhe disa seriale tjera. Nga këto…

2019/08/24

Burak Deniz në një romancë të re? Kapet “mat”

Burak Deniz në një romancë të re? Kapet “mat”

Ylli i serialit “Jetë”, Burak Deniz është një ndër më të pëlqyerit dhe më të ndjekurit në Instagram. Ai ka plot 3 milionë ndjekës që e duan për talentin, por…

2019/08/24

Cagatay Ulusoy bën ndryshime radikale tek vetja! Shikoni transformimin e tij…

Cagatay Ulusoy bën ndryshime radikale tek vetja! Shikoni transformimin e tij…

Cagatay Ulusoy është ndër aktorët që ka arritur të fitojë zemrat e publikut në një kohë shumë të shkurtër. Ai përveçse aktor shumë i zoti, tërheq vëmendjen e mjaft femrave…

2019/08/15

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habit të gjithë. “Një nënë si unë…”

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habit të gjithë. “Një nënë si unë…”

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habiti të gjithë. “Një nënë si unë…” Nurgül Yeşilçay shtë një ndër aktoret më të preferuara në Turqi. Pas gjithë projekteve të këtij viti duket…

2019/08/05

Pak kohë pas ndarjes, Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan kapen mat për dore…

Pak kohë pas ndarjes, Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan kapen mat për dore…

Dyshja e kinematografisë e shumëpërfolur turke Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan nënshkruan dokumentet e divorcit në një gjykatë në Stamboll, një proces që zgjati vetëm 20 minuta. Mes tyre nuk…

2019/08/03

Can Yaman flet për origjinën Shqiptare: Në familjen time flasin shqip

Can Yaman flet për origjinën Shqiptare: Në familjen time flasin shqip

Aktor i famshëm turk me prejardhje shqiptare, Can Yaman i cili është i angazhuar si protagonistë në serialin e shumëshikuar “Erkenci Kus”, ka dhënë një intervistë për emisionin “Qejfi më…

2019/07/28

Neslihan Atagul në pritje të ëmbël? Shikoni komentin e Kadir…

Neslihan Atagul në pritje të ëmbël? Shikoni komentin e Kadir…

Neslihan Atagul është aktorja që të gjithë e njohim nga seriali “Dashuri e pafund” që e keni shikuar në Seriale Shqip TV. Në vitin 2015 ajo ajo u fejua me…

2019/07/27

Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

Njëra ndër aktoret më të dashura turke Aktorja turke, Gokçe Yanardag, tek ne u bë e njohur si “Hulya”, në serialin një ndër më të shikuarit “Elimi Birakma ose Mos…

2019/07/21

Almeda publikon foton më të bukur të Efehan-it

Almeda publikon foton më të bukur të Efehan-it

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman që e njohim në përplot të serialëve turke, janë bërë prindër për herë të parë në muajin maj…

2019/07/17

Aktorja e njohur turke ka zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet

Aktorja e njohur turke ka zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet

Aktorja e njohur turke me emrin Farah Zeynep Abdullah ka zgjedhur bregdetin e Shqipërisë si destinacion për pushimet e saj. Prej disa ditësh ajo ka publikuar foto nga mrekullitë manhitëse…

2019/07/17

Me Flokë të Shkurta dhe pa Shami: nuk do ta njihni “Feriden” në realitet

Me Flokë të Shkurta dhe pa Shami: nuk do ta njihni “Feriden” në realitet

Seray Gözler është aktorja shumë e njohur e kinematografisë turke sidomos në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”. Ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera, roli që e…

2019/07/13

Ngarje Tragjike në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”

Ngarje Tragjike në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”

Momentalisht është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara në Turqi, “Mos ma lësho dorën”. Ata të cilët janë duke e ndjekur janë të interesuar duke pritur se…

2019/07/12

Aktorja nga “Vajzat e Diellit” ndahet pas 21 diteve fejes

Aktorja nga “Vajzat e Diellit” ndahet pas 21 diteve fejes

Aktorja e njohur turke, Miray Akay, e cila u bë njohur në rolin e “Perit” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, i ka dhënë fund fejesës së saj…

2019/07/12

Hazar Erguclu: Ndryshon Tërësisht Pamjen

Hazar Erguclu: Ndryshon Tërësisht Pamjen

Hazar Erguclu ka vendosur të ndryshoj tërësisht pamjen e saj. Së fundi, Hazar Erguclu i ka befasuar ndjekësit e saj me këtë pamje të re dhe mjaft intriguese që ajo…

2019/07/10

Projekti i ri po vjen nga Asli Enver

Projekti i ri po vjen nga Asli Enver

Pas përfundimit të serialit “Nusja nga Stambolli”,  aktorja e dashur Asli Enver mori pushim një muaj, tashmë ka filluar negociatat për projekte të reja. Ditën e djeshme, Asli Enver u…

2019/07/09

Demet Ozdemir tregon eksperiencën e saj ku ka luajtur për herë të parë

Demet Ozdemir tregon eksperiencën e saj ku ka luajtur për herë të parë

Aktorja e shumëpërfolur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Demet Ozdemir ka treguar eksperiencën e saj se si është ndjerë në serialin ku ka luajtur për herë të parë….

2019/07/08

Can Yaman Biografia, Karriera, Jeta Personale

Can Yaman Biografia, Karriera, Jeta Personale

Në këtë artikull ju do t’mësoni gjithçka rreth Biografis, Karrieres dhe Jetes Personale së Can Yaman. Fëmijëria dhe Adoleshenca Can Yaman ka lindur më 8 nëntor 1989, në Stamboll. Ai ishte i…

2018/11/20

MË TË LEXUARAT